Цікаво про кодування

1. Трохи більше ста років тому в магазинах не було ні штрих-кодів, ні навіть цінників. Покупець вказував на товар, який бажав придбати. Продавець називав ціну з власної оцінки платоспроможності покупця, як правило, оцінюючи його зовнішній вигляд. І після цього, якщо ціна покупця не влаштовувала, він або торгувався, або йшов.

2. Штрих-код був винайдений ще 1949 році аспірантом Університету Дрекселем Бернардом Сільвером. За його словами, ідею він запозичив у азбуки Морзе. Як він сам сказав: «Я тільки розширив крапки і тире вниз і зробив з них вузькі і широкі лінії». Але застосувати технологію в промислових масштабах вдалося лише в кінці 1960-х років, з появою лазерів і комп'ютерів.
Картинки по запросу штрих код

4. Першим продуктом зі штрих-кодом, який був просканувати на касі магазину 26 червня 1974 року, стала упаковка гумки Wrigley JucyFruit. Одна з них тепер зберігається в Смітсонівському музеї американської історії.

5. Штрих-коди не обов'язково повинні виглядати як сумна послідовність чорних і білих смуг. Деяким дизайнерам вдається створювати з них цілі твори мистецтва, не погіршуючи при цьому властивостей считываемости штрих-коду. Це напрям в дизайні упаковок отримало назву «Barcode art». Ось кілька прикладів такого оформлення:
7 фактів про штрих-кодах
6. Існує велика кількість видів штрих-кодів. Але, взагалі кажучи, їх можна розділити на дві групи: одновимірні та двовимірні. Одномірні штрих-коди являють собою звичну нам послідовність товстих і тонких ліній. Двомірні коди в свою чергу, представляють із себе матриці, де інформація кодується точками та їх позицією щодо сторін матриці. Для прочитування двомірних штрих-кодів потрібні більш складні сканери, але вони здатні зберігати в собі значно більшу кількість інформації: до 3х Кбайт.

7. Це теж штрих-код! Так, штрих-коди бувають кольоровими! Компанія Microsoft розробила стандарт Microsoft Tag, в якому дані зашифровані кольоровими областями на штрих-коді. Якщо ці точки нанести на картинку, то вийде картинка, що містить в собі інформацію. 
7 фактів про штрих-кодах

Комментариев нет:

Отправить комментарий